crazykites
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

crazykites

sitede videolar kurtlar vadisi frahmanları şiirler dini bilgiler yani ne ararsanız bulunmaktadır. klipler şarkılar, dini sorular namaz, forum...... herşey ...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Haniye İsrail'e meydan okudu

YazarMesaj
Ahmed Husrev
Admin
Admin
Ahmed Husrev

Erkek

Haniye İsrail'e meydan okudu Empty
MesajKonu: Haniye İsrail'e meydan okudu   Haniye İsrail'e meydan okudu Icon_minitimeC.tesi Ara. 27, 2008 11:44 pm

27 Aralık 2008 Cumartesi 23:09
Haniye, Gazze'nin, İsrail'e asla boyun eğmeyeceğini ifade etti. Halid Meşal intifada çağrısında bulundu.
İsrail'in Gazze'ye hava saldırılarından sonra Hamas'ın internet sitesinde mesaj yayınlayan Haniye, İsrail Gazze'ye ne kadar kuvvet uygularsa uygulasın topraklarını terketmeyeceklerini, teslim bayrağı çekmeyeceklerini, Allah'tan başka kimsenin önünde diz çökmeyeceklerini kaydetti.

Gazze'de her yerin kan gölüne döndüğünü, her ev ve sokakta şehitler ve yaralılar olduğunu belirten Haniye, mesajını şöyle tamamladı:

"Gazze kana bulandı. Daha fazla şehit ve yaralılar olabilir, ancak Gazze asla parçalanmayacak ve teslim olmayacak."

-HAMAS'IN SİYASİ LİDERİ MEŞAL'DEN ÜÇÜNCÜ İNTİFADA ÇAĞRISI

Hamas'ın Suriye'de sürgünde yaşayan siyasi büro şefi Halid Meşal, İsrail'in bugün Gazze'deki saldırılarının ardından Filistinlilere üçüncü intifadayı başlatma çağrısında bulundu.

El Cezire televizyonuyla mülakat yapan Meşal, "Sizleri (Filistinliler) üçüncü intifadayı başlatmaya çağırıyorum" diye konuştu.

"Siyonist düşmana karşı (İsrail) sizleri askeri intifadaya çağırıyorum" diyen Meşal, iktidar mücadelesi yaptıkları Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kastederek de "İçerde de barışçıl intifadaya çağırıyorum" diye konuştu.

Filistin'de biri Batı Şeria'da Batı ve İsrail'in tanıdığı Abbas'ın hükümetiyle, diğeri Hamas'ın kontrolündeki Gazze'de Başbakanlığını İsmail Haniye'nin yaptığı ikili bir yönetim yapısı bulunuyor.

1 sayfadaki 1 sayfası